Bıldırcın Yumurtasıyla Cilt Maskesi

bildircin-yumurtasi-cilt-maskesi

Cildiniz önemlidir. Yıllar geçse de aynaya baktığınızda kendinizi genç görmek isterseniz. O halde cildinize iyi bakmanız şarttır. Bakımsız kuru bir cilt zamana yenik düşerek çok çabuk kırışır. Cildinize gerekli bakımı yapıp nemli kalmasını sağlayarak yıllara meydan okuyabilirsiniz.

Bıldırcın Maskesi Nasıl Yapılır?

Sadece iki malzeme ile oldukça yararlı bir maske yapmanız mümkün. Bu da doğanın mucizelerinden gelir. Bir adet bıldırcın yumurtası ve salatalık yeterli olacaktır. Bu maske sivilce izleri oluşmuş ciltler içindir. Bir kâseye kırmış olduğunuz bıldırcın yumurtasını içerisine doğrayıcıdan geçirmiş olduğunuz salatalığı ilave ederek çırpmalısınız. Temiz yüze 20 dk. Beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Bu maskeyi yüzde oluşmuş renk tutarsızlıklarını ortadan kaldırmak için kullanabilirsiniz.

Bıldırcın Yumurtası İle Cilt Sıkılaştırma

Bıldırcın yumurtası ile cilt maskesi geniş gözeneklerde sıkılaşma oluşturur. Sivilce maskeden biraz farklı olarak birkaç malzeme daha ilave ederek düzenli kullanımın sağlanması ile oldukça faydasını göreceğiniz bir maske oluşturabilirsiniz. Bu maske için malzemeler; 1 adet bıldırcın yumurtası, 1 çay kaşığı aktarlardan temin edebileceğiniz kayısı yağı, 1 çay kaşığı doğal bal yeterli olacaktır. Eğer bu tip yağlara alerjiniz var ise zeytinyağı da kullanabilirsiniz.

Bütün malzemelerin karışımını sağladıktan sonra cildinize uygulayıp yaklaşık 20-25 dk. beklettikten sonra yıkamalısınız. İçerisinde yumurta olmasından dolayı oldukça çabuk kuruyacaktır. Kuruma esnasında mümkünse uzanın ve konuşmayın. Büyük ölçüde hücre yenilenmesini sağlayan, ünlü markaların da kremlerinin içerisinde bıldırcın yumurtasının kullanıldığı düşünüldüğünde işin özünü keşfetmiş oluyorsunuz. Haftada bir kez uygulama yapıldığında faydasını gözle görülür derecede hissedebilirsiniz.

Bıldırcın Yumurtasının Gücü

Bilinen sürekli tüketilen yumurtalardan çok daha fazla enerji içerir. Bu yüzden çocuklarda sıklıkla tüketilir. Standart bir yumurta içerisinde oluşmuş fosfordan 5 kat fazla, demir ve protein olarak da 8-9 kat daha güçlüdür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir